top of page
background_invisible.png
 • Dominika "RybkaSVK" Štibľaríková

Máme ďalší kvalifikovaný tím! Nabudúce to určite bude aj jeden z domácich tímov


Fandili ste včera na streame? Dúfam, že áno, pretože derby Apeks vs Enterprise stálo naozaj zato! Rovnako tak aj večerný zápas o postup do hlavnej časti...


Včera o 16:00 sa konal zápas medzi Apeks a Enterprise, ktorý zaujímal mnoho fanúšikov aj hlavne z toho dôvodu, že išlo o takú odvetu za Tipsport Bratislava cup. V Bratislave to bola napínavá BO3, ktorá sa rozhodla až na tretej mape a presne tak isto to dopadlo aj teraz, avšak víťaz bol iný! Každý z tímov dokázal zvládnuť svoj vlastný map pick, aj keď Ancient skončil veľmi tesne, a to 16:14 v prospech Enterprise. Na Nuke Apeks dokázali vyhrať s väčším rozdielom, a to 16:11. A tak sme sa mohli pozrieť na tretiu mapu. Mirage bol celkom vyrovnaný, no ku koncu sa Enterprise poriadne rozbehli a tak dokázali vyhrať celú sériu 2:1 na mapy! Odveta za Bratislavu tak bola určite sladká, o to viac, že v tomto zápase sa vypadávalo a tak Apeks v kvalifikácii definitívne končia na delenom 13-16. mieste.

 • Enterprise vybrali Ancient

 • Apeks vybrali Nuke

 • Mirage zostalo ako tretia mapa

Najlepším hráčom zápasu bol hráč tímu Enterprise - Deyvid "h4rn" Benchev s ratingom 1,25!


V druhom zápase sa postupovalo do hlavnej časti 3. sezóny REPUBLEAGUE. Proti sebe sa postavili Bulhari zo SKADE a Briti z Into the Breach! Po prvej mape to vyzeralo na "ez win" pre SKADE, keďže dokázali súperov map pick vyhrať s rozdielom 16:3. Každý čakal, že ich vlastnú mapu Overpass už doklepnú bez problémov, no Briti sa nedali a podarilo sa im tesným rozdielom zdolať súpera 16:14. Dostali sme sa na tretiu mapu, ktorá bola veľmi vyrovnaná. Veľa nechýbalo, aby sme sa dostali do predĺženia, avšak Into the Breach sa nedali a opäť sa im podarilo vyhrať tesne 16:14.

 • Into the Breach vybrali Inferno

 • SKADE vybrali Overpass

 • Mirage zostalo ako tretia mapa

Najlepším hráčom zápasu bol hráč tímu Into the Breach - Owen "smooya" Butterfield s ratingom 1,42!


Prvé štyri kvalifikované tímy máme známe: Into the Breach, ex-MAD Lions, MOUZ NXT a ECSTATIC! Zostávajú nám ešte 4 sloty a o tie sa pobije zvyšných 8 tímov, ktoré sú aktuálne v lower brackete uzavretej kvalifikácie. Rozhodujúce zápasy sa nám odohrajú už túto nedeľu a pondelok, opäť o 16:00 a 19:00. Už teraz vieme, že určite sa kvalifikuje ďalší domáci tím, keďže hneď v prvom zápase uvidíme Entropiq Prague proti Enterprise! Víťaz postupuje a porazený definitívne končí.


Rozpis najbližších zápasov:

Nedeľa

 • 16:00 ~ Entropiq Prague vs Enterprise

 • 19:00 ~ SINNERS vs Budapest Five

Pondelok

 • 16:00 ~ Hellslayers vs K23

 • 19:00 ~ SKADE vs Sprout


6 views

Recent Posts

See All
bottom of page