top of page
background_invisible.png
  • Dominika "RybkaSVK" Štibľaríková

V REPUBLEAGUE dnes štartujú štvrťfinálové zápasy!


Pred nami sú posledné tri hracie dni, čo predstavuje šesť zápasov. Dva štvrťfinálové, dva semifinálové, no a následne boj o tretie miesto a veľkolepé finále! Čo nás teda čaká dnes?


Dnes to budú dva štvrťfinálové zápasy, ktoré sa odohrajú vo formáte BO3, a v časoch ako sme už všetci zvyknutí, teda o 16:00 a 19:00. Zápasy budú Single Elimination, takže tím, ktorý prehrá nadobro končí! O dôvod viac prečo by sa mohli tímy snažiť, a my sme si tak mohli vychutnať poriadne CSko. Hlavným motivátorom je určite aj finančná odmena, ktorá sa bude odovzdávať až v zajtrajšom semifinále, takže ten kto dnes vypadne ešte odíde na prázdno.


Prvý dnešný štvrťfinálový zápas si to medzi sebou rozdajú ex-MAD Lions a MOUZ NXT! Ex-MAD Lions sú aktuálne na 50. mieste v HLTV rebríčku a do štvrťfinále sa prebojovali zo skupiny A, presnejšie z lower bracketu skupiny A, kde nakoniec v zápase o všetko porazili Eternal Fire 2:1 na mapy. Na druhej strane máme MOUZ NXT, ktorí sú aktuálne na 60. mieste v HLTV rebríčku, avšak ich cesta do štvrťfinále bola o niečo jednoduchšia. MOUZ totižto vyhrali všetky zápasy v upper brackete, teda až na ten posledný finálový kde podľahli tímu fnatic 1:2 na mapy, vďaka čomu postúpili fnatic priamo do semifinále. Vzájomné zápasy tieto tímy zatiaľ nemajú, no podľa štatistík sú MOUZ NXT takým menším favoritom, takže večer uvidíme či to tak naozaj bude.


V druhom štvrťfinálovom zápase proti sebe nastúpia Bad News Eagles a forZe! Bad News Eagles nastupujú do zápasu ako 21. najlepší tím podľa HLTV rebríčka, a do štvrťfinále sa prebojovali zo skupiny A cez upper bracktet, kde všetky zápasy vyhrali, až na ten posledný finálový, kde podľahli ECSTATIC 1:2. Ich ruský súper forZe prišiel zo skupiny B, kde po úvodnej prehre s MOUZ NXT musel bojovať v lower brackete. Nakoniec hrali posledný rozhodujúci zápas proti domácim Enterprise, ktorý vyhrali 2:0 na mapy a tak ich dnes môžeme vidieť v štvrťfinálovom zápase. ForZe sa aktálne nachádzajú na 23. mieste v HLTV rebríčku, čo zase nie je až taký rozdiel oproti BNE, no aj napriek horšiemu umiestneniu sú forZe vedení ako favorit zápasu. Otázne je, či sa im to podarí, keďže všetci vieme, že Bad News Eagles vedia hrať naozaj kvalitné CSko.


Zápasy si môžete vychutnať na streame:


15 views

Recent Posts

See All
bottom of page